VYLETĚLA HOLUBIČKA

XXVII. ročník dětské pěvecké soutěže

Neděle
2. 4. 2017  15:00

Soutěž v sólovém zpěvu lidových písní je určena pro děti předškolního a školního věku z oblasti severního Kyjovska (tj. obcí Kyjov, Kelčany, Vlkoš, Skoronice, Osvětimany, Ježov, Žádovice, Kostelec, Moravany, Vřesovice, Skalka, Labuty, Sobůlky, Čeložnice, Hýsly, Bukovany) a Vracova.

Uzávěrka soutěže je v pátek 10. února (prosím o vyplnění přihlášky a zaslání na MKS Kyjov, můžete i v elektronické podobě).

prihlaska_do_souteze_vyletela_holubicka_2016.doc (22.5KB)

vyhlaseni_souteze_vyletela_holubicka_2017.pdf (213.1KB)

Vítězové vybraní porotou postoupí do soutěže Zpěváček Slovácka do 10 let ve Vlčnově dne 11.6., z které se již dále nepostupuje. A vítězové vybraní porotou od 10 – 15 let postupují do dalšího kola Zpěváček Slovácka, který se letos uskuteční ve Veselí nad Moravou 22. 4. (zajišťuje NÚLK Strážnice). Odtud mohou postoupit do Zpěváčka Moravy a Slezska a do celostátního kola, které organizuje BRoLN a Český rozhlas. Účastník soutěže může soutěžit pouze za jeden region a smí se účastnit pouze jedné regionální soutěže.

Účastník se představí v kroji a přednese jednu lidovou píseň z folklorního regionu, který prezentuje, tedy Kyjovska. Ve Zpěváčkovi Slovácka už budou potřeba písně dvě. Je nepřípustné soutěžit s komponovanou sérií, tzn.více než jedna píseň v sadě. Zpěváček se může doprovodit na vlastní hudební nástroj.

V případě velkého počtu přihlášených dětí do soutěže, proběhne výběr soutěžících.

O výběrovém kole a zkoušce na soutěž budete včas informováni mailem. Nutná účast zpěváka, jinak se nelze soutěže zúčastnit. Zpěváky bude doprovázet Cimbálová muzika Friška.

Rozhodující věk pro zařazení do kategorií je den soutěže, tzn. pokud dítě dosáhne např. věku 10 let v den soutěže 2. 4., patří již do věkově starší kategorie, jestliže dosáhne věk 10 let 1. 4. patří do nižší kategorie.

Rozpis kategorií:

kategorie – věk 3 až 5 let

kategorie – věk 6 až 7 let

kategorie – věk 8 až 9 let

kategorie – věk 10 až 11 let

kategorie – věk 12 až 13 let

kategorie – věk 14 až 15 let

 Dueta (soutěžní, ale nepostupující) – věkově neomezena

 

 Případné dotazy, týkající se soutěže Vám zodpoví Andrea Něničková, tel. 518614525, mob. 773787865, mail program@mkskyjov.cz

 

Kde: divadelní sál Domu kultury
Vstupné: na místě 50 Kč

NAJDETE NÁS TAKÉ NA
CHCETE BÝT STÁLE V OBRAZE?

Zanechte nám váš e-mail a neunikne vám žádná důležitá akce

  


PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

+420 518 614 624
pokladna@mkskyjov.cz

PRODEJNÍ MÍSTA

PARTNEŘI MKS KYJOV
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI MKS KYJOV
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
Copyright 2016 Městské kulturní středisko Kyjov, příspěvková organizace města Kyjova
Vytvořil CERNET s.r.o.