JOSEF ŠPAČEK A CZECH VIRTUOSI

Komorní orchestr Czech Virtuosi - dirigent Eric Lederhandler (Belgie)

Neděle
12. 2. 2017  17:00

S Komorním orchestrem Czech Virtuosi vystoupí sólista Josef Špaček (koncertní mistr České filharmonie a laureát světové houslové soutěže královny Alžběty v Bruselu) a belgický dirigent Eric Lederhandler.

JOSEF ŠPAČEK je český houslista, od roku 2011 koncertní mistr České filharmonie

Pochází z muzikantské rodiny, jeho otec Josef Špaček je violoncellistou České filharmonie. Hře na housle se věnuje od svých šesti let. Zvítězil v mnoha národních a mezinárodních soutěžích. V roce 2012 se stal laureátem světové houslové soutěže Královny Alžběty v Bruselu, která je odborníky považována za největší a nejnáročnější soutěž na světě s nejdelší historií (Josef je prvním českým houslistou, který se probojoval v této soutěži do finále.) V roce 2010 se úspěšně zúčastnil konkurzu na post koncertního mistra České filharmonie.

Již od dětství účinkoval na mnoha koncertech a festivalech. Spolupracoval s dirigenty Christophem Eschenbachem, Manfredem Honeckem, Jiřím Bělohlávek, Ondrejem Lenárdem, Ondřejem Kukalem, Jurim Gilbem, František Preisslerem, Jakubem Hrůšou, Andreasem Weiserem, Aleksandarem Markovičem, Jaroslavem Krčkem a dalšími. Jako sólista účinkoval s orchestry Philadelphia Orchestra, Českou filharmonií, Pražskou komorní Filharmonií, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Filharmonií Hradec králové, Českým komorním orchestrem, Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonickým komorním orchestrem, Ruským komorním orchestrem St. Petersburg, komorním orchestrem Berg, s Filharmonií Brno i souborem Barocco sempre giovane. Vystupoval na významných pódiích v Dánsku, Finsku, Německu, Anglii, Francii, USA, Švýcarsku, Japonsku, Polsku a Novém Zélandu. V roce 2007 se Josef zúčastnil jako koncertní mistr New York String Orchestra Seminar, kde vystoupil na dvou koncertech v Carnegie Hall, v roce 2009 zde účinkoval jako koncertní mistr Curtis Orchestru.

Komorní orchestr CZECH VIRTUOSI(umělecký vedoucí K. Procházka) vznikl a zahájil svou koncertní činnost před dvanácti lety. Anglicko-italský název představuje zemi původu jakož i úroveň, kterou soubor hodlá reprezentovat. Za období své bohaté koncertní činnosti má ansámbl na kontě na 300 koncertů, z nichž dobrá třetina patří pódiím zahraničním. Členy souboru jsou koncertní mistři a sólisté na dechové nástroje dvou brněnských těles – Filharmonie a Janáčkovy opery. Doménou orchestru je hudba Mozartova, čemuž odpovídá i základní obsazení orchestru – 33 hráčů.

Czech Virtuosi jsou každoročně zváni na významné české i zahraniční hudební festivaly (Rakousko, Francie, Belgie, Španělsko – vč. festivalů Katalánských‚ Holandsko, Polsko, Maďarsko, Německo a další).

Hosty orchestru byli nejen nejlepší čeští instrumentalisté, pěvci a sbory, ale také významní hosté ze zahraničí. Za dirigentským pultem stanuly tři desítky vynikajících umělců z USA, Rakouska, Francie, Japonska, SRN, Malajsie, Koreje, Belgie, Polska, a dalších.

Publikum i odborná kritika cení na orchestru Czech Virtuosi stylovou čistotu, barevnost, dokonalou souhru a spontánní muzikálnost.

Kde: Městské kulturní středisko Kyjov - Divadelní sál
Vstupné: předprodej 190 Kč, na místě 220 Kč

NAJDETE NÁS TAKÉ NA
CHCETE BÝT STÁLE V OBRAZE?

Zanechte nám váš e-mail a neunikne vám žádná důležitá akce

  


PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

+420 518 614 624
pokladna@mkskyjov.cz

PRODEJNÍ MÍSTA

PARTNEŘI MKS KYJOV
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI MKS KYJOV
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
Copyright 2016 Městské kulturní středisko Kyjov, příspěvková organizace města Kyjova
Vytvořil CERNET s.r.o.